شاید مدتها از آن سفر رویایی گذشته باشد اما هنوز هم وقتی خاطراتتان را مرور می‌کنید قبل از هر چیز به یاد ساحل زیبای خزر، عطر ماندگار غذاهای محلی شمالی، طعم خوش ماهیان خزری، تماشای بازارچه‌های هفتگی، لباس‌های پرنقش و نگار رنگارنگ، چشم‌انداز تپه‌ای پر درخت که از پنجره ویلا نمایان بود، می‌افتید و دلتان برای حضوری دوباره برای یک سفر خاطره‌ساز تنگ می‌شود.

«سامانه جامع مشاغل و گردشگری شمالوژی» مفتخر است بعنوان یکی از قدرتمندترین سامانه‌های  گردشگری در پهنه جغرافیایی شمال ایران فعالیت نموده و با بهره‌گیری از تیمی خلاق و مجرب، درصدد رفع نیاز کلیه گردشگرانی که قصد سفر به شهرهای شمالی ایران را دارند با نحوه ارائه متفاوت و جامع اطلاعات و پیشنهادات، اقدام نماید.

این سامانه از تابستان ۱۳۹۷ به‌صورت رسمی و به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های«شرکت شن‌های ساحلی نقشینه»، فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت به مدیریت خانم مهندس سمیرا ماهری در سال ۱۳۹۷ موفق به کسب مجوز بند (ب) از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شد و از همان ابتدا با قدرت تمام در راستای ارائه بهترین خدمات به مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به شمال کشور را دارند، گام برداشت.

«سامانه جامع مشاغل و گردشگری شمالوژی» در دو فاز دایرکتوری مشاغل و مجله گردشگری فعالیت خود را آغاز نموده است.

فاز ۱- دایرکتوری مشاغل: در این بخش از سامانه به معرفی کلیه مراکز تجاری، خدماتی، رفاهی، آموزشی، تفریحی و اقامتی پرداخته و به این ترتیب علاوه بر معرفی صاحبان کسب و کار، نیاز مراجعه‌کنندگان به سامانه در هر کدام از حوزه‌های مورد نیاز ایشان برطرف شده و در نتیجه رسالت شمالوژی در معرفی کسب و کار مورد نیاز گردشگران و مسافران، برآورده می‌شود.

فاز ۲- مجله گردشگری: این بخش از سامانه در نظر دارد کلیه اماکن توریستی، تفریحی و زیارتی (تحت عنوان جاذبه‌های توریستی و انسانی) در پهنه جغرافیایی شمال ایران را بهمراه عکس جاذبه‌های مذکور، و درج اطلاعات کافی، معرفی نموده و فعالیت خود را از شهرساحلی و زیبای بندرانزلی آغاز نمود، در بخشی از این مجله نیز امکان درج مصاحبه با اصحاب صنایع، صاحبان موفق کسب و کار و افراد نامی شهرهای شمالی ایران تعبیه شده است که بصورت مصاحبه خبری یا رپرتاژ آگهی به انتشار می‌رسد.