آکواریوم انزلی: تماشای دنیای رنگی اقیانوس

انزلی با دارا بودن قدمتی دیرینه یکی از مناطق فعال گردشگری و بزرگ ترین بندر حاشیه شمالی کشور است. این منطقه در مسیر ارتباطی اروپا و آسیا واقع شده و از اهمیت فوق العاده ای در زمینه رشد و توسعه اقتصادی برخوردار است. در سال های اخیر رشد پروژه های گردشگری در این منطقه، از جمله مجموعه تفریحی آکواریوم انزلی و دیگر پروژه های محبوب، موجب افزایش نرخ جذب گردشگر به این نقطه از گیلان شده است.

درباره آکواریوم انزلی:

آکواریوم انزلی در زیربنایی به مساحت بیش از 10 هزار متر مربع ساخته شده است و بیش از 70 درصد از امکانات و تجهیزات آن توسط سرمایه گذار کشور ترکیه تامین شده است. این آکواریوم دارای بزرگ ترین تونل آکواریوم کشور است که طولی معادل 40 متر دارد. ایمنی این پروژه با استفاده از مدرن ترین تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا تامین شده است؛ به نحوی که ضخامت شیشه های خمیده در تونل آکواریوم به 18 سانتی متر می رسد.

این مجموعه حدود یک میلیون و صد هزار لیتر گنجایش آب دارد. گردشگران می توانند با زاویه دید 360 درجه از انواع ماهیان و کوسه ها دیدن کنند. در این آکواریوم حدود 8000 هزار ماهی از 350 گونه از زیباترین و نادرترین ماهیان از پنج قاره جهان به معرض نمایش گذاشته شده اند و برخی ماهیان آن از دریای عمان و خلیج فارس تامین شده است. مشاهده شنای کوسه ماهی های عظیم یکی از هیجان انگیزترین شگفتی های این آکواریوم است.

تجربه تماشای پنگوئن ها در آکواریوم انزلی:

پنگوئن ها موجودات شگفت انگیزی هستند که تجربه مشاهده آنها از نزدیک به راحتی میسر نیست. از زیبایی های این آکواریوم، اختصاص فضایی برای نمایش پنگوئن هاست که با مهیا شدن شرایط نگهداری از این موجودات زیبا، بازدیدکنندگان می توانند از نزدیک آنها را مشاهده کنند.

در ساخت این پروژه، زیستگاه های دریایی و غیر دریایی در نقاط مختلف جهان بازسازی شده اند تا بازدیدکنندگان بتوانند با شرایط زندگی جانداران مختلف آشنا شوند. از این رو، بهای بازدید از آکواریوم انزلی برای گروه های دانش آموزی نیم بهاست.

در طبقه دوم این پروژه، شصت هزار لیتر آب در سه مخزن به عنوان پشتیبان آب آکواریوم انزلی ذخیره شده است و کلیه تجهیزات فیلتر آب و امکانات مورد نیاز برای نگهداری ماهیان در اینجا نگهداری می شوند تا از ایجاد شرایط مطلوب برای زندگی آبزیان ارزشمند این مجموعه اطمینان حاصل شود.

دو فیلتر مرکزی در این بخش قرار دارد که کار تصفیه آب آکواریوم را انجام می دهند. بخشی از این فیلترها برای گرفتن سختی آب و املاح مورد استفاده قرار می گیرند.

در اداره این مجموعه از مدرن ترین تجهیزات استفاده شده است به نحوی که کنترل آن از راه دور و از هر نقطه از جهان امکان پذیر است. تمامی تابلوهای برق و کنترل به صورت تاچ هستند و تنظیمات مخازن و آکواریوم ها از نظر درجه دما، سطح و میزان فشار پمپ به روش کنترل از راه دور انجام می شود.

تفریحات آکواریوم انزلی:

این مجموعه بزرگ گردشگری دارای تفریحاتی نظیر سینمای واقعیت مجازی، مجموعه بولینگ، رستوران و کافی شاپ در طبقه سوم است. در قسمت گیم لند این مجموعه، گردشگران می توانند با دستگاه های مدرن گیم بازی کنند. برای ثبت یادگاری، بازدیدکنندگان از این مجموعه می توانند در مقابل پرده سبز عکس بگیرند. غذا دادن به ماهیان از دیگر تجربه های جذاب در این مجموعه است که به ویژه کودکان از آن لذت زیادی می برند.

در قسمت دیگری از مجموعه آکواریوم انزلی، باغ خزندگان قرار دارد که گردشگران می توانند در آن از تمساح، مار و دیگر خزندگان بازدید کنند.

ساعت بازدید:

آکواریوم انزلی هر روز هفته از ساعت ده صبح الی ده شب فعال است و نرخ بلیط برای اطفال 3 تا 12 سال تقریبا نیم بها محاسبه می شود.

مسیر دسترسی:

انزلی، فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی، پشت مجتمع تجاری ونوس، جنب باغ پرندگان

بندر انزلی کجاست؟

دومین شهر پر جمعیت گیلان بندر انزلی است و یکی از متراکم ترین شهرهای ایران به شمار می رود. این شهر جز پر بارش ترین شهرهای ایران به شمار می رود و دارای آب و هوای معتدل و مرطوبی است. این شهر به دلیل موقعیت تجاری ویژه به دروازه اروپا مشهور است.

جاذبه های انزلی:

ساحل و مرداب انزلی از مشهورترین دیدنی های این شهر به شمار می روند. قایق سواری، ماهی گیری و دیدن پرندگان مهاجر از مفرح ترین لحظات سفر به انزلی هستند. بهترین جا برای استراحت، حمام آفتاب و لذت بردن از دریا شهر نیلوفرهای آبی، انزلی، است. برج ساعت، پل غازیان، کاخ میان پشته، گورستان لهستانی ها، و بقعه بی بی حوریه از مکان های گردشگری این شهر زیبا هستند. حافظیه انزلی صحنه هنرنمایی گروه های موسیقی در انزلی است. آکواریوم انزلی یکی از جدیدترین جاذبه های گردشگری این شهر است که در سفر به آن هرگز تجربه بازدید از آن را از دست ندهید.

منطقه آزاد انزلی:

منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در پیرامون دریای خزر است که به دلیل قرارگیری در مسیر کریدور بین المللی شمال-جنوب، دارا بودن مسیر ویژه ارتباطی با کشورهای حاشیه خزر، نزدیکی به بندر آستراخان و لاگان در روسیه و بنادر مهم دیگر کشورهای همسایه از رشد خوبی برخوردار شده است. این منطقه در سال 1384 تاسیس شد و در سال 1392 محدوده آن در سه شهر رشت، انزلی و آستانه اشرفیه گسترش یافت.

این منطقه هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند که برای بازدید از ویژگی های طبیعی و جاذبه های مختلف گردشگری سری به این نقطه از کشور می زنند. وجود مراکز خرید متنوع با قیمت های مناسب از دیگر علل جذب گردشگر به منطقه آزاد انزلی شده است.

ساخت پروژه های متعدد گردشگری که آکواریوم انزلی تنها یکی از آنهاست، خانواده های زیادی را برای گردش و تفریح به اینجا می کشاند.

مرکز تفریحات دریایی، اتوبوس دریایی، باشگاه اسب سواری، پیست کارتینگ، پارک جنگلی، ساحل مروارید و امیر بکنده، جنگل فتاتو، پارک ملی بوجاق و مجتمع بندری کاسپین از بخش های تفریحی منطقه آزاد انزلی است.

جاذبه های گردشگری بندر انزلی، مردم خونگرم آن، زیبایی های معماری آن که بی شباهت به سبک اروپایی نیست، مجموعه های تفریحی گردشگری و بازارهایی هفتگی مجموعه کاملی هستند که سفر خاطره انگیزی را برای شما رقم خواهند زد.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید