بررسی پرطرفدارترین خودروهای منطقه آزاد انزلی: از خودروهای سخت‌کار جنوب‌شرقی آسیا گرفته تا خودروهای لوکس اروپایی

پس از شناخته شدن بندرانزلی به عنوان منطقه آزاد تجاری، برندهای معتبر خودروهای اروپایی، ژاپنی و کره‌ای به سمت این بندر سرازیر شدند. با بررسی پرطرفدارترین خودروهای منطقه آزاد انزلی به راحتی می‌توان تحلیل کرد که شرکت‌های واردکننده خودرو با توجه به نوع سلیقه و ذائقه مشتریان، خودروها را با برند مشخص وارد می‌کنند که در این میان برندهای کره‌ای هیوندای و کیا بیشترین سهم از بازار به دلیل کیفیت، قیمت نسبتا مناسب، ظاهر جذاب و در دسترس بودن خدمات نمایندگی و قطعات مصرفی پس از فروش سهم به سزایی در این بازار داشته‌اند.

البته ژاپنی‌ها با خودروهایی مانند تویوتا کمری، هایلوکس، نیسان و سری جدید ماکسیما جوک و همچنین اروپایی‌هایی نظیر رنو تالیسما و دکلوئس حضور قدرتمندی در بازار منطقه آزاد انزلی داشتند و توانستند توجه بازار را تا حدودی به سمت خود جلب نمایند اما رقابت اصلی میان دو اَبَرخودرو ساز کره‌ای، کیا و هیوندای است.

پرطرفدارترین خودروهای منطقه ازاد انزلی

هیوندای وکیاموتورز کره‌ جنوبی (از پرطرفدارترین خودروهای منطقه ازاد انزلی) که از سهام هیات مدیره یکسانی برخوردار هستند به تولید محصولات در کلاس‌بندی‌های مشابهی می‌پردازند. اما در اکثر موارد از تکنولوژی کاملا یکسانی استفاده می‌کنند به طوریکه خودروهای تولیدی اگرچه به ظاهر متفاوت به نظر می‌رسند اما در اکثر موارد از ویژگی‌های فنی و تجهیزات یکسانی بهره می‌برند، می‌توان گفت این دو خودروساز با شبیه‌سازی و رقابتی تنگاتنگ میان محصولات مشابهشان به نوعی یک بازار رقابتی کنترل شده ایجاد نموده‌اند تا از این طریق دو نوع سلیقه متفاوت را جذب محصولات خود نمایند. بازاری که در آن برخی محصولات هیوندای شاخص واقع می‌شوند و در برخی دیگر، محصولات کیا.

در این میان کیاسراتو به عنوان سدانی متوسط و شهری با ورود دومین نسل آن به کشور به لطف نبود رقیب در بازار، موفقیت بسیاری را شاهد بود، اما با ورود هیوندای النترا 2013 مجبور به تقسیم محبوبیتش با این خودرو شد. حال با ورود نسل جدید النترا و نسخه فیس‌لیفت سراتو این رقابت مجددا از نوع آغاز شده است.

النترا2017، پرطرفدارترین خودروی منطقه ازاد انزلی

طراحی ظاهر خودروها:  

هیوندای النترا همیشه با طراحی‌های زیبا در بازار از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. النترا در نسل شش خود، اکنون چهره هماهنگ و منطبق به خط‌مشی جدید طراحی خودروهای هیوندای را دنبال می‌کند و بر خلاف نسل قبل دیگر خبری از آن حجم‌های اغراق‌گونه در فضای بیرون خودرو نیست. النترا در نمای بیرونی دارای یک جفت چراغ جلویی پروژکتوری باریک با پنجره عریض شش گوشه زاویه‌دار با قسمت‌های افقی است و در زیر این خودرو نیز عناصر بومرنگی شکل برای جای‌گیری چراغ مه شکن تعبیه شده است. در نمای جانبی خط برجسته‌ای از روی گلگیر جلو کشیده شده و در پشت این خودرو، چراغ‌های عقب LED بزرگ جذاب اسپویلری به چشم می‌خورد. در مجموع طراحی بیرون ساده‌تر و پخته‌تر شده اما در عین حال چهره خشنی از این خودرو را به خصوص در قسمت جلو ارائه می‌دهد.

در سوی دیگر کیاسراتو 2017 تغییراتی را نسبت به نسل قبلی خود شاهد بوده که از آن جمله می‌توان به جایگزینی چراغ‌های کشیده و برجسته در بخش جلوی خودرو به جای چراغ‌های مدل قبل اشاره کرد. سپر جلوی جدید با پنجره زیرین با چراغ‌های مه‌شکن و هواکش‌های مصنوعی تعبیه شده است.

چراغ‌های عقب و قطعات LED جدید از دیگر تغییرات این خودرو محسوب می شود. این طراحی خارجی اکنون چهره اسپرت به آن بخشیده و با این دگرگونی دیگر آن ظاهر محافظه کار نسل‌های پیش از خود را ندارد.

طراحی داخلی خودروها:

در کابین هیوندای النترا ردپای سوناتا به وضوح دیده می‌شود در حالیکه سراتو دارای طراحی منحصر به فردتری نسبت به اپتیما است با اینکه کابین سراتو نسبت به النترا از کیفیت مطلوبتری برخوردار است، اما طراحی داشبورد و آمپرها  آنچنان جذاب نیستند. البته باید گفت صندلی‌ها و غربیلک فرمان در سراتو جذابیت بیشتری دارد.

النترا با یک پیشرانه ۱۹۹۹ سی‌سی با سیستم پایش سوخت چند نقطه ای به بازار عرضه می‌شود که این پیشرانه قادر به تولید  بیشینه‌ قدرت ۱۵۲ اسب بخار در دور ۶۲۰۰ و بیشینه گشتاور ۱۹۶ نیوتن متر در دور ۴۰۰۰ است. این قدرت و گشتاور توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی به محور جلو این خودرو منتقل می‌شود و قادر است النترا را به بیشینه سرعت ۲۰۲ کیلومتر در ساعت برساند این خودرو با دارا بودن استاندارد آلایندگی یورو ۶ در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی تنها ۷.۶ لیتر بنزین مصرف می کند.

در آن سو کیا سراتو نیز از همان پیشرانه ۲ لیتری هیوندای برخوردار است که این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۵۲ اسب بخار در دور ۶۲۰۰ و بیشینه گشتاور ۱۹۲ نیوتن متر در دور ۴۰۰۰ است که این قدرت گشتاور توسط یک جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعته با قابلیت تعویض دستی از پشت فرمان به محور جلوی این خودرو منتقل می‌شود سراتو با این مشخصات قادر است تا به بیشینه سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برسد همچنین این خودرو با دارا بودن استاندارد آلایندگی یورو ۶ در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی تنها ۷.۲ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

متن دیدگاه‌ها

یک نظر ارسال کنید