خیابان سپه: خیابان خاطرات زیبای بندرانزلی

اگر عاشق خرید در اماکن شلوغ و پررفت وآمد هستید حتما سری به بازار خیابان سپه بندرانزلی بزنید. بازار سپه یا همان خیابان سپه معروف که در نزدیکی میدان اصلی شهر (میدان امام خمینی) و در امتداد خیابان مطهری (قطب تجاری شهر) واقع شده است، از بازارهای قدیمی بندرانزلی است که به دلیل نزدیکی با بلوار انزلی از دیرباز محل خرید، رفت وآمد و گشت وگذار خانواده‌ها و جوانان بوده است.

بناهای قدیمی بازمانده از گذشته در خیابان سپه

در خیابان سپه چندین بنای قدیمی زیبا با معماری به سبک اروپایی که از گذشتگان به یادگار مانده وجود دارد، از آن جمله می‌توان به ساختمان معروف بانک روس اشاره کرد قدمت این ساختمان که از کنده‌کاری‌های زیبایی برخوردار است به 90 سال می‌رسد ولی متاسفانه با اینحال که این بنا هویت شهر بندرانزلی است ولی مورد بی‌مهری و کم‌توجهی مسوولان شهر انزلی قرار گرفته است. روبه روی ساختمان بانک روس در خیابان سپه، جنب کافه فرد قدیم، خانه قدیمی خانواده سیف آزاد قرار دارد.زنده یاد نازلی سیف ازاد قابله مشهور و خوش نام بندرانزلی در این خانه زندگی میکرد، ایشان از مهاجران باد کوبه ای بودند، دختر ایشان به نام یگانه نیز در همین ساختمان سالها ارایشگاهی به نام یِگی داشت.

برج ساعت یا همان مناره نیز در ابتدای خیابان سپه قرار گرفته و موجب جذابیت دو چندان این خیابان شده است.

ساختمان بانک روس واقع در خیابان سپه

خیابان سپه پر است از مغازه و فروشگاه‌های کوچک و بزرگ از انواع فروشگاه‌های پوشاک، بوتیک‌های زنانه و مردانه، اسباب بازی فروشی گرفته تا فروشگاه‌های طلا و جواهر، اکسسوری و چندین پاساژ قدیمی و جدید، مراکز خرید و کافه‌هایی شیک و دنج در گوشه و کنار این خیابان همه و همه بوجود آورنده خیابانی پرخاطره برای مردم این شهر شده‌اند.خیابانی که حتی اگر قصد خرید نداشته باشید تنها قدم زدن در ان نیز دلچسب خواهد بود.

خانه 90ساله خانواده سیف ازاد واقع در خیابان سپه

 

 

 

متن دیدگاه‌ها

یک نظر ارسال کنید