دکتر عبدالمطلب برادران نویری: پزشکی دوست داشتنی و محبوب

دکترعبدالمطلب برادران نویری با توانمندی در علم طبابت و با اتکا به شخصیتی والا، چهره‌ای محبوب و مردمی نزد همه مردم بندرانزلی دارد.دکتر عبدالمطلب برادران نویری یادگار نسل طلایی پزشکان فرهیخته‌ایست که صادقانه و بدون چشم‌داشت به‌مردم خدمت کردند.

اسم دکتر عبدالمطلب برادران نویری در خاطره مردم بندرانزلی بسیار بزرگ و عمیق نقش بسته است، چرا که وی در طول سالیان دراز، مشکل‌گشای مادران و پدران هراسان از بیماری کودکانی بود که نخستین جایی که همیشه به ذهنشان می‌رسید مطب ایشان بود. محبت‌های ایشان همچون سرم، در رگهای بسیاری از مردم این شهر تزریق شده است.

علت علاقه بسیار مردم به دکتر، یکی بدلیل مهارت در طبابت و تشخیص و مداوای دقیق ایشان و دیگری رعایت اخلاق پزشکی‌است که در این روزگار وانفسی کمیاب است.

دکتر عبدالمطلب برادران نویری

دکتر عبدالمطلب برادران نویری بیش از آن که به طبابت علاقه داشته باشد به بهبود وضع زندگی مردم علاقه دارد. طبیبی که مردم به پاس زحماتش با امضای توماری خواستار نامگذاری خیابانی به نام او و نصب سردیسی از وی در مکان مناسبی از شهر شده‌اند تا نه تنها نام او همیشه در این شهر جاودان بماند بلکه نمادی از انسانیت و الگویی برای دیگر علاقمندان ورود به عرصه طبابت شود.

دکتر عبدالمطلب برادران نویری متولد 13 اسفند 1320 در بندرانزلی است. او پس از پایان دوران دبیرستان در سال 1338 وارد دانشکده کشاورزی کرج شد و در همان سال موفق به ورود به دانشکده پزشکی دانشگاه تهران شد و در سال 1346 تز دکترای خود را ارایه کرد، او پس از پایان دوران خدمت نظام در استان لرستان وارد شبکه بهداری کشور شد و از سال 1348 معاونت مدیرکل بهداری استان بوشهر را عهده‌دار و تا سال 1358 مشغول خدمتگزاری به مردم این خطه بود. پس از آن به بندرانزلی بازگشت و در مهرماه 1363 مطب خود را در خیابان ناصرخسرو افتتاح کرد.

صفات نیکوی دکتر برادران نویری

هیچ قلم و زبانی گویای بزرگواری شخصیت، انسانیت و عرفان طبابت دکتر عبدالمطلب برادران نویری نیست. وی مردی نیک‌نفس وخوش‌رفتار است، از جمله پزشکانی‌است که با تقویت روحی بیماران به درمان آنان می‌کوشند و همه را به بهبود حالشان امیدوار می‌کند.

هرگز بیماران را از درد بی‌درمانش غم‌زده و مایوس نمی‌کند. به گفته معتمدین و خود مردم شهر گاه اتفاق می‌افتاد دکتر برای درمان بیمار با پای پیاده بر بالین ایشان حاضر می‌شدند.

این مرد بزرگ، آراسته به زیور صفاتی هستند که در دوران ما کمیاب است به همین خاطر به وجود پزشکی بزرگ چون ایشان شهرانزلی به خود می‌بالد.

برای دکتر عبدالمطلب برادران نویری طول عمر و سلامتی را از خداوند متعال خواستاریم.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید