راز کلبه وحشت انزلی چیست؟

جنگل تاریک، هوای مه‌آلود و حضور خانه‌ای متروکه، بستر مناسبی را برای شایعه‌پراکنی و نقل افسانه به‌وجود می‌آورد. در شمال کشور اماکن بسیاری با این مشخصات را می‌توان یافت اما مدتی است که تصویر یک کلبه، معروف به کلبه وحشت انزلی در میان جنگل به همراه روایت ترسناک آن در فضای مجازی دست به دست می‌شود و بسیاری آنرا واقعی می‌دانند. این کلبه در جنگلهای اطراف روستای هفت دغنان در نزدیکی بندرانزلی و صومعه‌سرا قرار گرفته است.

در خصوص روستای هفت دغنان نیز روایات و افسانه‌های بسیاری وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با یکی از پرحاشیه‌ و ترسناک‌ترین مکان‌ها در گیلان با ما همراه باشید.

تاریخچه شهری مدفون

روستای تاریخی هفت دغنان در 25 کیلومتری غرب صومعه‌سرا، در بخش مرکزی ضیابر و روستای بهمبر واقع شده است و یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین روستاهای تاریخی شمال ایران محسوب می‌شود. در جوار این روستا، شهری مدفون در زیر خاک، شاخ و برگ درختان نیز قرار گرفته که در آن آثار تاریخی به جامانده از دوره صفویان شامل حمام‌، پل‌، معابر و قطعه سفالهای ساده و لعابدار منقوش، وجود دارد.

در خصوص متروکه شدن این روستای تاریخی افسانه‌های فراوانی موجود است. براساس یکی از این افسانه‌ها که بین مردم این منطقه رواج یافته، در زمانهای دور، ماری بچه‌ای را داخل گهواره‌اش نیش می‌زند و پدر و مادر بچه به تعقیب مار پرداخته و آن را می‌کشند، مارهای دیگر به این منطقه حمله می‌کنند و مردم نیز از ترس هجوم مارها این محل را ترک می‌کنند و به‌این شکل روستا متروکه می‌شود.

افسانه دیگری نیز در این خصوص نقل می‌شود؛ قورباغه‌ بزرگ و سمی در داخل آبی می‌زیسته و باعث مسمومیت آب شده است بهنگام خوردن آب توسط گاو و گوسفندان، اهالی روستا مسموم شدند و از آنجاییکه مردم نتوانستند قورباغه را از بین ببرند به ناچار روستا را ترک کرده و با گذشت زمان آنجا به مخروبه‌ای مدفون تبدیل شد.

شروع اتفاقات مرموز در کلبه وحشت انزلی

اما دلیل اصلی بر سر زبان افتادن نام این منطقه، وجود کلبه‌ای متروک در وسط جنگل است. جنگلی بسیار زیبا در روشنایی روز اما مخوف و محلی نامناسب برای اقامت در شب، به‌گونه‌ای که به گفته مردم محلی در شب سر و صداهای زیادی در این قسمت به گوش می‌رسد که به محض ورود به آن متوجه می‌شوید. سنگینی هوا و سختی تنفس از عوامل دیگر موجود در این مکان است. از گذشته مردم بر این باور بوده‌اند که در این کلبه، ارواح و اجنه اقامت دارند و هرکس که بتواند یک شب تا صبح را در این خانه دوام بیاورد ارواح و اجنه باعث ثروتمند شدن آنها می‌شوند. اما با توجه به روایات موجود کسی جرات نزدیک شدن به این مکان را نداشت تا اینکه اتفاقی که در سال 1365 افتاد، موجب شد این خانه بیش از پیش مرموز و ترسناک شود زمانیکه 4 جوان دانشجو تصمیم می‌گیرند به همه شایعات در اینخصوص پایان دهند و شب را در این محل بگذرانند اما ماجرا به هیچ‌وجه طبق برنامه آنها پیش نمی‌رود. کسی دقیقا نمی‌داند در آن شب چه اتفاقی برای این 4 نفر رخ داد اما 2 نفر از آنها به دلایل نامعلومی فرار کردند، 2 نفر دیگر درون کلبه ماندند که یکی از آنها به علت سکته قلبی فوت کرد و دیگری هم دیوانه شد.

کلبه وحشت انزلی
کلبه وحشت انزلی

بعد از این ماجرا درب کلبه وحشت انزلی پلمپ شد و دیگر کسی جرات رفتن به آنجا را نداشت. اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود و 4 سال بعد، این کلبه باز هم قربانی می‌گیرد. این بار 3 دختر که برای رفتن به این کلبه به روستای هفت دغنان آمدند. آنها نیز شایعات پیرامون این کلبه و داستان 4 جوان دانشجو را شنیده بودند اما تصمیم گرفتند به صورت پنهانی از طریق درب پشتی، وارد کلبه شوند و شب را آنجا بمانند و به همه ثابت کنند که داستانهای مرموز درباره این محل صحت ندارد.

 به گفته مردم محلی دو روز بعد تقریبا 300متر دورتر از کلبه، دختری را شوکه شده پیدا کردند که ما بین درختان پنهان شده و از ترس به خود می‌لرزید و به سمت کلبه اشاره می‌کرد. زمانی که پلمپ درب شکسته شد با جسد 2 دختر دیگر روبرو شدند که هر دو به علت سکته جان خود را از دست داده بودند. متاسفانه دختری که زنده مانده بود نیز پس از چند روز خودکشی کرد.

بعد از این اتفاق کلبه وحشت انزلی توسط پلیس تخلیه شد و این منطقه به طور کلی تحت نظر قرار گرفت و هرگونه رفت و آمد غیرعادی کنترل می‌شود و دیگر کسی اجازه نزدیک شدن به این محل و دیدن آنرا ندارد.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید