مصاحبه با دکتر سیدشهاب‌الدین سیدموسوی : تولیدکننده برتر برنج هاشمی استان گیلان

مصاحبه با دکتر سیدشهاب‌الدین سیدموسوی ، مردی که با جدیت و تعصب بسیار از جایگاه غیرقابل انکاری در صنعت تولید برنج کشور، برخوردار است. نگاه او به صنعت تولید برنج و سابقه و قدمتی که در این عرصه داراست ما را بر آن داشت تا ضمن گفتگو با تاجر بزرگ برنج استان گیلان، جایگاه کارخانه تولید برنج سیدشهاب‌الدین سیدموسوی و تنوع تولیدات این کارخانه معظم را از نظر بگذرانیم.

از چه سالی فعالیت خود را در زمینه تولید برنج آغاز کردید؟

از آنجاییکه حاج موسوی (پدر بنده) سالها در همین زمینه مشغول به فعالیت بودند از اینرو در سال 1386 پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد، زمام امور را در کارخانه عهده‌دار شدم و همزمان به ادامه تحصیل تا مقطع دکتری در رشته ژئوپلوتیک، پرداختم.

در سال 1393 و 1395 کارخانه سیدشهاب‌الدین سیدموسوی موفق به کسب تندیس تولیدکننده برتر از سازمان جهاد کشاورزی استان شد، با توجه به حضور رقبا در این استان قطعا کسب این جایگاه نتیجه تلاش بی‌وقفه شماست، اندکی در اینخصوص توضیح دهید و اینکه آیا تلاشی شده که همچنان این عنوان برای مجموعه‌ای با این قدرت توان و تولید حفظ شود؟

از سال 1386 که کار خود را بصورت جدی در کارخانه آغاز کردم برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت تولید و استفاده از تکنولوژی پیشرفته در دستور کارمان قرار گرفت، از اینرو بهره‌گیری از بسته‌بندی زیبا و منحصربفرد به دلیل سیاست خرده فروشی پیش‌رو و حذف دلالان، از جمله اهداف پیاده‌سازی شده در کارخانه بود و همچنین با توجه به توسعه فضای تولید برنج و استفاده و ورود مجهزترین دستگاههای خط تولید برنج در استان گیلان، نیاز به فضای بیشتر انبار برای بالا رفتن بهره‌وری کارخانه، بیش از پیش مشهود بود و بر همین اساس تا سال 1392 پروژه افزایش ساخت و فضای انبارهای کارخانه به اتمام رسید و موفق شدیم فضای کارخانه را به 5200 مترمربع برسانیم و همچنین جایگزینی 2 خط تولید مدرن با بهره‌گیری از دستگاههای تمام اتوماتیک، تولیدات این کارخانه را هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ بهره‌وری به دلیل ضایعات حداقلی در زمان تولید، باعث شد مفتخر به کسب عنوان تولیدکننده برتر در سالهای 93 و 95 شویم. حضور تاثیرگذار در این عرصه و تلاش برای حفظ کیفیت محصولات ارائه شده به مشتریان همواره خط‌مشی ما بوده و کلیه فعالیت‌هایمان را بر همین اساس پایه‌گذاری کرده‌ایم. اینکه چقدر بتوانیم در آینده نیز سربلند باشیم نتیجه خواست و تلاش دسته جمعی همه ما خواهد بود.

دکتر سید شهاب‌الدین سید موسوی

هم‌اکنون کارخانه حاج سیدشهاب‌الدین سیدموسوی بعنوان بزرگترین کارخانه تولید برنج استان گیلان مشغول به کار است. ظرفیت تولید کارخانه به چه میزان است و از چه دستگاهها و تجهیزاتی بهره‌مند هستید؟

این کارخانه از دو خط تولید 70 تنی تمام اتوماتیک بعلاوه دستگاه سورتینگ و بسته بندی 70تنی مکانیزه با قدرت بالای تفکیک ضایعات از برنج بهره‌مند است و با تمام قوا در خدمت کشاورزان و مصرف‌کنندگان این نعمت خدادادی می‌باشد.

نگهداشت و انبارش برنج به لحاظ میزان آسیبرسانی به محصول از حساسیت بالایی برخوردار است، کارخانه سیدشهاب‌الدین سیدموسوی چه میزان برای جلوگیری از صدمه در انبارش برنج توانسته موفق عمل نماید.

همانگونه که مستحضرید زمان، در حفظ کیفیت تولید برنجی که بصورت تَرکوب برداشت می شود بسیار حائز اهمیت است، لذا افزایش میزان تولید این کارخانه و بهره‌گیری همزمان از 40 دستگاه خشک کن، توانسته در خدمت رسانی به کشاورزان منطقه موفق عمل نماید و همانطور که اشاره کردید یکی از پارامترهای تاثیرگذار در حفظ کیفیت برنج، دقت و طریقه انبارش محصول است، کارخانه سیدشهاب‌الدین سیدموسوی با بهره‌گیری و کنترل مرتب انبارهای خود در فضایی کاملا بهداشتی و تحت نظارت مهندسین کارشناس کارخانه و در راستای سیستم مدیریت ایمنی غذا ISO 22000:2005 همواره در جهت ایجاد محیطی مطلوب برای نگهداشت محصولات تولید شده، اقدام نموده است.

تولیدات شما تحت عنوان چه برندی وارد بازار می شود و چقدر دارای تنوع می باشد؟

تولیدات این کارخانه تحت عنوان «برنج خمام» در بازار داخلی عرضه می‌شود و تمامی گونه‌های برنج در استانهای گیلان و مازندران را شامل می‌شود از برنجهای کمیاب دمسیاه، سرخ ‌دم، زرد‌ دم گرفته تا دیگر محصولات پرفروش مانند؛ هاشمی، علی‌کاظمی، جمشیدی، برنج فجر، طارم‌شیرودی و طارم‌ندا.

با توجه به اینکه مرغوب‌ترین برنج استان گیلان (هاشمی) در خمام کشت می شود تلاش بنده برای معرفی این نام که متاسفانه در سالهای گذشته به درستی معرفی نشده است، باعث شد تا تولیدات کارخانه را تحت این عنوان روانه بازار کرده تا بتوانیم به بهترین شکل، معرف محصول باکیفیت این منطقه باشیم.

 

آیا تاکنون موفق به صادرات برنج به دیگر کشورها شده‌اید؟

از جمله اهداف برنامه‌ریزی شده برای سالجاری که انشاالله تا پایان امسال باید به آن جامه عمل بپوشانیم، صادرات برنج پرآوازه، خوش‌پخت و پر عطر و بوی ایران بالاخص به کشورهای همسایه است و هم‌اکنون چند تن از بازرگانان خارجی بدینمنظور درخواست خود را اعلام و رایزنی با ایشان صورت گرفته است و قطعا بصورت جدی پیگیری و مقدمات صادرات برنج را فراهم خواهیم کرد.

دریافت گواهینامه‌های ISO 9001:2005، ISO 22000:2005، ISO 10004:2012 چه میزان در بهبود عملکرد سازمانی و تولیدات شما نقش سازنده‌ای داشته است؟

همانطور که اشاره شد کارخانه سیدشهاب‌الدین سیدموسوی از دوره مدیریت سنتی به مدیریت مدرن و توسعه یافته رو آورد و همین امر باعث شد که ابزارهای کهنه نتواند پاسخگوی نیاز رو به رشد مجموعه ما باشد، از اینرو استفاده از سیستمهای نوین بین‌المللی ابزاری است که همواره می توانند کمک‌دهنده و راهگشای کارخانه‌های  تولیدی نظیر ما باشد و ما به بهترین شکل ممکن از آن بهره می بریم.

 

 

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید