5 مقصد جذاب پاییز در شمال که نباید از دست بدهید

اکثر افراد تابستان را برای سفر به شمال انتخاب می‌کنند در صورتیکه پاییز یکی از بهترین فصل‌هایی است که می‌تواند مقصد گردشگران برای لذت بردن از زیبایی‌های شمال باشد. جادوی پاییز را می‌توان در جنگل و لابلای برگهای هزار رنگش حس کرد، پاییز در شمال کشور به دلیل داشتن جنگلهای فراوان، مراتع و کوهپایه‌های جنگلی دارای منظره‌ها و جاده‌های بی‌نظیر پاییزیست همچنین از محاسن این فصل را می‌توان خلوت بودن جاده‌ها و ارزانتر بودن اقامتگاه‌ها دانست.
در این مطلب قصد داریم برای افراد رمانتیک، نوستالژی‌دوست و سلفی‌بازها، 5 مقصد جذاب پاییز در شمال کشور را معرفی کنیم.

جنگل گیسوم

پارک جنگلی و ساحلی گیسوم که در منطقه‌ای با چشم‌اندازی بسیار زیبا قرار گرفته، بهترین انتخاب برای دیدن شکوه فصل پاییز در شمال است، درختانی انبوه و سربه فلک کشیده با آب و هوای مطبوع و معتدل، گردشگردان و دوستداران طبیعت را به تماشا و تحسین وا می‌دارد.
جاده‌ای که از میان جنگل انبوه می‌گذرد از دو طرف توسط درختان احاطه شده که نتیجه این آغوش، دالانی بهشت گونه است که جنگل را به ساحل متصل می‌کند.

پاییز گیسوم
پاییز گیسوم

جاده اسالم به خلخال:

یکی از زیباترین جاده‌هایی که می‌تواند در تمام فصول بالاخص فصل پاییز در شمال هر گردشگری را مجذوب خود نماید جاده اسالم به خلخال است، این جاده لذت رانندگی بدون لحظه‌ای خسته شدن را برایتان بهمراه خواهد داشت، کما اینکه زیبایی منحصربفرد طبیعت اطراف این جاده می‌تواند هوش از سر هر بیننده‌ای برده و او را ناخودآگاه مجبور به توقف نماید.

در گذر از این مسیر جنگلی با روستاهای میانراهی و مناظری تماشایی روبرو خواهید شد، روستاهایی در میان دشت‌ها با مردمانی زحمتکش و رفتاری صمیمانه و آرامشی ژرف که تبلور زندگی ساده و بی‌آلایش روستایی را برایتان به ارمغان می‌آورد، همچنین با گذر از مسیرهای فرعی می‌توانید طبیعتی تازه و بکر را کشف کنید.

جاده اسالم به خلخال در مسیر جنگل‌نوردی برای علاقمندان به پیاده‌روی و کوهپیمایی، امکان فتح قله و عبور از لابلای درختانی گوناگون را نیز فراهم آورده است.

تماشای زیبایی پاییز در شمال  در این جاده توریستی را از دست ندهید.

جاده اسالم به خلخال
جاده اسالم به خلخال

شیطان کوه لاهیجان: جلوه زیبای پاییز در شمال

تراکم درختان و پوشش گیاهی در فصل پاییز می‌تواند جلوه‌گری و طنازی خاصی را در لابلای شاخ و برگ درختان به نمایش بگذارد.
شیطان کوه لاهیجان یکی از کوههای پوشیده از درختانی انبوهی است که بزرگی و عظمت آن چشم هر گردشگری را بخود جلب می‌کند، این کوه زیبا که در امتداد رشته کوههای البرز قرار گرفته، می‌تواند یکی از مقاصد گردشگری در نیمه اول پاییز باشد، بطوریکه با دیدن درختانی چندرنگ در سرتاسر این کوه، تصویری ماندگار را در خاطرتان ثبت خواهد کرد.

تله کابین لاهیجان
تله کابین لاهیجان

مسیر پلکانی در حدود 750 پله، براحتی امکان پیمودن تا قله را فراهم ساخته و برکه‌ای به طول 70 و عرض 200 متر در جلوی این کوه قرار دارد که آنرا به استخری طبیعی مبدل ساخته و تامین کننده آبشاری مصنوعی اما زیبا در ورودی مسیر پلکانی است، با پیمودن این پله‌ها و طی مسیر تا قله، قدم بر بام سبز لاهیجان خواهید نهاد. بامی زیبا و سرسبز پوشیده از بوته‌های چای و عطر بهارنارنج با چشم‌اندازی استثنایی از لاهیجان که با وجود تله‌کابین، امکان پروازی آرام بر فراز آن برایتان میسر می‌شود.

شیطان کوه لاهیجان
شیطان کوه لاهیجان

پارک بی بی یانلو آستارا:

شمار زیادی از گردشگران برای تماشای زیبایی پاییز در شمال ، جنگل بی بی یانلو را انتخاب می‌کنند، این جنگل که جزو جنگل‌های هیرکانیست و فاصله آن تا شهر آستارا در حدود 5 کیلومتر بوده، دارای تنوع گونه‌های گیاهی منحصربفردیست.
وجود قله‌های پنهان شده در مه و چند دره و دامنه پوشیده از درختانی کم نظیر همچون بلوط، راش، توسکا، آزاد، افرا، تصویری زیبا از پاییز را رقم زده است.
مساحت زیاد، ارتفاع بالا، منطقه مرزی، دمای ایده‌آل و تنوع درختان و گونه‌های گیاهی موجب شده جنگل زیبای بی بی یانلو یکی دیگر از مقاصد گردشگری شمال در پاییز چندرنگ باشد.

 

دریاچه سقالکسار :

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی پاییز در شمال  طبیعت زیبای سقالکسار است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد، روستای سقالکسار در 15 کیلومتری شهر رشت قرار گرفته و نام پاکیزه‌ترین روستا را به‌خود اختصاص داده و در فصول مختلف سال باعث جذب تعداد زیادی از گردشگران به این منطقه می‌شود.
سد خاکی سقالکسار و دریاچه آن که بزرگترین دریاچه اطراف رشت محسوب می‌شود، محل آبخوری پرندگان مهاجر است.
درختان انبوه درهم تنیده اطراف دریاچه منظره‌ای یکدست و مخملی بوجود آورده‌اند که زیبایی این دریاچه را دو چندان می‌کنند چرا که انعکاس چهره این درختان، جنگلی دیگر در دل دریاچه خلق کرده است.

دریاچه سقالکسار
دریاچه سقالکسار

متن دیدگاه‌ها

یک نظر ارسال کنید